Parlamentní výměna zkušeností

25.04.2015 19:13

        Dne 28. 3. zažila Třebíč jedinečnou návštěvu. Přijelo několik delegací z 9 krajů. Jakých delegací? Přece parlamenťáckých! Přes 70 parlamenťáků přijelo za účelem získat zkušenosti a poradit se o problémech ze svých školních, městských nebo krajských parlamentů. Díky ředitelce Soukromé střední odborné školy a středního odborného učiliště v Třebíči, paní Ing. Renatě Hruškové, jsme mohli využít tyto prostory a ubytovat zde již zmíněné členy parlamentů.
        Po několika workshopech, které vedli naši vzácní hosté Martin Chomča, Ivana Rykrová, členky nadačního fondu Albert, Šimon Presser, Zuzana Wágnerová, Sara Metelková, Hana Štípková, koordinátorka NPDM Jana Votavová či předsedkyně NPDM Denisa Hlušičková, byla na programu prohlídka krásného města Třebíč, návštěva místního aquaparku a poté se již každý těšil na slíbený legendární parlamenťácký Ples.
        Na plese nechybělo jak předtančení, živá kapela, vystoupení taneční skupiny, občerstvení, tak ani tombola s půlnočním překvapením a vyhlášením krále a královny plesu. O předtančení se postarali členové rady a předsednictva NPDM, hrála nám kapela RockOn, vystoupily holky z taneční skupiny TS MOTUS, tombola byla bohatá a půlnoční překvapení v podobě známého Harlem Shake bylo také úspěšné.
        I když po dlouhém plese a změně času byli všichni unavení, další den jsme nastartovali snídaní a dalšími workshopy. No a jak to tak chodí, všechno musí jednou skončit, takže po obědě se začalo postupně uklízet a balit a každá delegace se pomalu ubírala zpátky do svých krajů.
        Celá akce se konala pod záštitou radní kraje Vysočina pro školství, mládež a sport Ing. Jany Fialové a velké díky také skládáme místostarostovi města Třebíč, Milanu Ziebertovi.
        Osobně to beru jako skvělou zkušenost a možnost potkat spoustu skvělých lidí.
Tak co, pojedete příště taky?

                                                                                                                                   Klára Kadlecová