Národní parlament dětí a mládeže na NGO marketu

24.04.2015 19:16

    Již po šestnácté se uskutečnil tradiční veletrh neziskovek NGO market, který se letos konal v prostorách Fóra 2000 Karlín v Praze a představil široké veřejnosti neziskové organizace z České republiky i zahraničí. Na veletrhu, který mohli návštěvníci navštívit ve čtvrtek 23. dubna od jedenácti do šesti hodin, se v letošním roce prezentoval i Národní parlament dětí a mládeže.

    V prostorách Fóra Karlín je již od půl deváté rušno. Postupně se sjíždějí zástupci neziskových organizací, které se zabývají lidskými právy, sociálními službami a zdravím, výchovou, vzděláním, výzkumem nebo třeba životním prostředím, a začínají chystat své stánky. I tři zástupkyně NPDM už připevňují své logo, nafukují modré balonky, vybalují propagační materiály a začínají zdobit nástěnku. Kolem půl jedenácté je vše připraveno a za půl hodiny již přicházejí první návštěvníci.

    „Znáte Národní parlament dětí a mládeže?“ ptá se Denisa Hlušičková, předsedkyně NPDM, prvního kolemjdoucího a následně popisuje činnost tohoto projektu. Lidé mají otázky, prohlížejí si materiály a někteří se zajímají o spolupráci. Ani my nezahálíme, a pokud najdeme chvíli, procházíme jednotlivými uličkami, objevujeme zajímavé organizace, které nás upoutají svou činností, navazujeme kontakty, vyměňujeme zkušenosti a nacházíme inspiraci pro další aktivity NPDM.

    Celý den uteče rychle a my zjišťujeme, že se veletrh chýlí ke svému konci. Rozdáme poslední balonky, vše sbalíme do kufru a spokojené a zároveň unavené z náročného dne se vydáváme do klubu Amfora, kde trávíme dnešní noc, a těšíme se na zasedání Rady NPDM, které se nadcházející den koná.

Michaela Doležalová