Mezigenerační piknik

25.05.2015 20:23

     Už se Vám někdy stalo, že jste se pohádali s rodiči, vyměnili názor s prarodiči nebo nemohli vystát mladší sourozence? Myslím, že ano; proto jsme se před třemi roky poprvé rozhodli uspořádat akci jménem Mezigenerační piknik. Pointou bylo zbourat hranice mezi generacemi, které se nám už z principu samy staví a porozumět poznat se či pobavit s novými lidmi.
     Letos 11. 4. to bylo již potřetí, co na Lužánecké pétaquové hřiště přišlo přes 80 lidí právě kvůli naší akci. Program jsme se snažili přizpůsobit všem generacím. Pro nejmenší zde bylo kreativní vytváření, malování na obličej či dětské hry. S programem pro starší – zvláště pak pro dívky – nám pomohla paní Petra Vykoupilová, která případným zájemcům udělala profesionální make-up. Nemůžeme zapomenout ani na vzácného hosta senátora Zdeňka Papouška, který se do připravených aktivit také zapojil. Hlavním „hřebem večera“ byl však náš pétanquový turnaj. Zúčastnit se mohl kdokoliv, to bylo pointou, hlavně v týmech promíchat generace. Nakonec se vytvořilo 7 týmů a hra mohla začít. Účastníci se snažili všichni, vyhrát skvělé ceny ale mohl jenom jeden tým. Po napínavém finále se tedy ceny s diplomy předaly, týmy si vzájemně pogratulovaly a všichni se začali odebírat domů.
Z mého pohledu se akce vydařila; měli jsme krásné počasí a spoustu účastníků.
Doufáme, že příští rok přijde ještě více lidí, budeme mít připravený ještě lepší program a akce se nám vyvede na rovných 100 %.

                                                                                                                                  Klára Kadlecová