Jak uspořádat diskuzi?

21.04.2015 21:00

    Jak má vypadat diskuze? Co všechno je třeba obstarat? Jaké vybrat téma? Koho pozvat? Spousta otázek, první přípravný víkend, šest týmů z pěti měst České republiky a obrovské nadšení mladých lidí – i tak by se dalo definovat první víkendové setkání spoluorganizátorů diskuzí v rámci projektu Kecejme do toho, které se uskutečnilo 17. – 19. dubna v Praze.

Setkání začíná v pátek v kanceláři České rady dětí a mládeže, kam se postupně sjíždějí zástupci z Brna, Ostravy, Třebíče, Zlína a Prahy. Když je sestava kompletní, může se začít. Zuzka Wágnerová a Jana Votavová, členky projektového týmu, nás obeznamují se základními informacemi ohledně nadcházejícího víkendu. Protože se scházíme poměrně pozdě odpoledne, brzy se přesouváme do klubu Amfora, kde budeme následující dva dny ubytováni, a do práce se naplno pouštíme až následující den.

Sobotní dopoledne je ve znamení seznamování. Seznamujeme se mezi sebou a seznamujeme se i se samotným projektem Kecejme do toho. Odpoledne zjišťujeme, co všechno je třeba pro uspořádání diskuze udělat – zařídit vyhovující prostory, obstarat hosty, moderátora, občerstvení, fotografa a mnoho dalšího. Později začínáme konečně pracovat v týmech a už přemýšlíme nad nápady, které se nám honí hlavou. Jak budou mezi týmy rozdělená témata diskuzí, ještě nevíme, protože stále probíhá hlasování na webu Kecejme do toho, ale už teď začíná ostravský tým bojovat o téma, které se jim líbí nejvíce.

Je tu neděle a s ní rozloučení s víkendovým setkáním. Ačkoliv se nikomu nechce, musíme si sbalit své věci, naposledy si zopakovat úkoly, které musíme doma udělat, a plni načerpané energie, zážitků a nápadů odjíždíme do svých domovů. A kdy že se zase sejdeme? Na druhém setkání spoluorganizátorů diskuzí, které se uskuteční za tři týdny v Liberci!

Michaela Doležalová